سرور HPE

سرور HPE پرفروش‌ ترین سرور جهان هست. در داخل هر کدام از این سرور ها ، قطعات اصلی مثل رم DDR4 ، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند. فروش سرور HPE فقط با گارانتی معتبر از DPA.IR

 

سرور HPE با توجه به گوناگونی قطعات داخلی ( از کوچک‌ ترین تا سایزهای متوسط و تجاری تا بزرگترین دیتاسنترها ) بهترین انتخاب برای بخش‌های IT هستند. نسل‌های جدید سرور HPE همواره در جهت بالا بردن کارایی و قابلیت اطمینان بیشتر بوده است.

دلایل کیفیت بالای سرور HPE را می‌توان در حوزه‌های زیر خلاصه کرد:

طراحی: سرور HPE طوری طراحی می‌شوند که حداکثر کارایی و اطمینان را برای جلوگیری از down شدن داشته باشد. تمامی قطعات داخلی توسط خود شرکت HPE تست و سپس ارائه می‌شوند.

کاربر محور: بخش تحقیقات و توسعه این شرکت همواره تجربه کاربران مختلف را در محصولات جدید لحاظ می‌کند. اینکه کاربران چه نیازها و انتظاراتی دارند.

افزایش قابلیت تست توسط کاربر: تمام سرور ها و سئو وبسایت ، قطعات آن قابلیت تست توسط کاربر را دارند. این باعث افزایش قابلیت اطمینان، ایجاد همکاری، رسیدگی به خطاها و بازیابی می‌شود.

ابزارهای مدیریت سرور و فریم ورها: تکنولوژی iLO راهی برای پیکربندی (configuration)، نگهداری، نصب و راه اندازی است. این قابلیت باعث کاهش هزینه‌ها برای اپراتور در مقایسه با دیگر سرور ها است. همچنین به روزرسانی هوشمند (Smart Update Manager (SUM)) عملیات پیچیده فریمور و نرم افزارهای نگهداری را آسان‌تر می‌کند.

Firmware BIOS: همچنین Firmware BIOS ها برای بالا بردن کارایی و قابلیت اطمینان قطعات بهینه شده‌اند .

علاوه بر موارد فوق دلایل زیادی وجود دارد که سرور HPE را به محبوب ترین برند سرور در جهان تبدیل کرده است. پر واضح است که محصولات این شرکت صرفا محدود به سرور HPE نیستند و محصولات دیگری مانند Storage ذخیره ساز HPE ها و تمامی تجهیزات شبکه و دیتاسنتر را با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهد.

سرور HPE بهتر است یا سرور HP ؟

این یک سوالی هست که بیشتر شرکت های تازه وارد که اقدام به خرید سرور میکنند میپرسند. شرکت اچ پی چند سال پیش برای اینکه محصولاتی از قبیل ماشین های اداری خود و لپ تاپ ها را جدا کند با تجهیزات شبکه مانند سرور و ذخیره ساز ها، به این نتیجه رسیدند که انتهای اسم برند خود که تشکیل شده از  نام بنیان گذاران این شرکت هست حرف E رو اضافه کنند، و این حرف به معنی اینترپرایز میباشد

Enterprise به معنای شرکت و پروژه و سازمان میباشد و معنی سیستم های بزرگ مانند سرور HP میباشد. از اون موقع تا حال به HPE شهرت گرفته شد و سرور ها با این لوگو به بازار آمدند.

سرور های نسل 9 به دو قسمت تشکیل شده اند و تایم تغییر اسم شرکت بود که یک سری از این مدل سرور ها که تازه تولید شده بود با لوگو HP و سرور های جدید با لوگو HPE وارد بازار شد.

پس این سوال بی معنا میشود که آیا سرور HPE بهتر است یا سرور HP چون هر دو از یک شرکت و کمپانی تولید میشود و با بهترین کیفیت تجهیزات خود را ارائه میدهد.

یکسری از مجموعه های فروش سرور HP در ایران از این مسئله سو استفاده کردند و به دلیل اینکه سرور های قدیمی خود را وارد بازار کنند ، در بازار اعلام کردند که سرور HPE یک شرکت دیگر است و برند اصلی همان اچ پی قدیمی هست و مشتریان به همین دلیل روی آوردند به سرور هایی با لوگو قدیمی تا اینکه کم کم مردم متوجه این شدند که سایت اچ پی دیگر محصولات HPE را ارائه نمیدند و همه محصولات سرور ها و ذخیره ساز ها را در وبسایت رسمی خود یعنی HPE.com ارائه میدهد.

مقایسه سرور HPE با سرور های Dell : 

اکثر کاربران به هنگام مذاکره با شرکت Dell از انعطاف پذیری کم در قیمت محصولات خبر می دهند. هر چند Dell با مشتریان دائمی و مهم تر مذاکرات بهتری انجام می دهد. در سال های گذشته Dell مقرون به صرفه تر بود، اما این روزها تفاوت قیمت اندکی دیده می شود.
سرورهای HPE معمولا انعطاف پذیری بیشتری در قیمت ها دارد، اگر چه نقل قول های اولیه در اکثر موارد شبیه به Dell است. در بیشتر موارد، رابطه شما با فروشنده، عامل مهمتر خواهد بود.

اگر قبلا از سرور HP استفاده کرده باشید هیچ وقت دیگر سراغ سرور های برند های دیگر نمیروید به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا سرور های HPE و پشتیبانی عالی این شرکت.

سرور HPE پر فروش ترین سرور دنیا + ILO

ILO استاندارد در محصول گنجانده شده است، اما برای دستیابی به ویژگی های پیشرفته تر(i.e. post console session) نیاز به یک License دارد، که اگر سرورهای شما end-of-life شده باشند، از طریق OEM می تواند شما را مسدود کند ؛ شما نمی توانید نمونه پیش تر استفاده شده را خریداری کنید.

بعضی از کاربران ادعا می کنند که شما فقط باید یک کلید خریداری کنید زیرا شما می توانید کلید پیشرفته چندین سرور را مجددا استفاده کنید، اما این در برابر شرایط سرویس است؛ شما باید کلیدهای جدیدی درست مثل iDRAC خریداری کنید. به طور کلی، GUI در ILO به نظر می رسد بصری تر است و این پلتفرم کمی سریع تر به نظر می رسد.

پیشنهاد شرکت عصر ارتباط داده پردازی آریا برای بهترین کارایی یک شرکت یا سازمان، استفاده از سرورهای ساخت شرکت HPE است. شرکت داده پردازی آریا ، رایج ترین و پرکاربردترین سرورهای اچ پی را براساس نیاز فراهم خواهد کرد.