خرید UPS سرور HP

یو پی اس چیست؟

خرید UPS سرور HP : عبارت یو پی اس یا UPS مخفف Uninterruptible Power Supply یا همان منبع تغذیه بی وقفه می باشد. این تجهیز الکترونیکی جریان برق مورد نیاز وسایل برقی مصرف کننده را در زمان قطع برق تامین می نماید و در همین راستا پس از برقراری مجدد جریان برق شهری، این سیستم برق اضطراری وظیفه تنظیم و ثابت نگه داشتن برق شبکه را بر عهده دارد. همچنین در تجهیزات حساس مصرف کننده مانع از نفوذ نویز و اختلالات می گردد.

 

منبع تغذیه UPS برق اضطراری یا بدون وقفه که اصطلاحا به آن یو پی اس نیز می گویند، یک دستگاه ذخیره برق 220 ولت است که در صورت قطع برق، می تواند برق اضطراری و مورد نیاز دستگاه های برقی و حساس را تامین کند.

UPS یک عنصر یا سیستم رایج تامین برق در کاربری های مختلف است که معمولا در مراکز داده (دیتا سنتر ها)، مزارع ارز دیجیتال، سیستم های اداری، سیستم های خانگی و به طور کلی سیستم های حساس به قطع برق به کار گرفته می شوند.

همه چیز درباره UPS سرور HP

از مهمترین کارایی های UPS سرور HP در زمانی می باشد که برق شهری قطع می شود که بلافاصله و بدون وقفه دستگاه یو پی اس وارد مدار می شود و برق مصرفی لازم را تامین می نماید به نحوی که نیازی به RESET کردن یا خاموش کردن دستگاه مورد استفاده باشد .

سیستم UPS وظیفه حفاظت از وسایل الکتریکی حساس در برابر نوسانات برق را دارد و این سیستم از تعمیرات و عقب افتادگی های هزینه‌ دار جلوگیری به عمل می آورد.

در واقع یو پی اس علاوه بر محافظت از دستگاه‌های الکتریکی حساس، ثبات جریان برق تقویتی فراهم می آورد که به آنلاین ماندن برنامه های حساس کمک شایانی می‌نماید .

مزایای استفاده از سیستم UPS

استفاده از یک انرژی پشتیبان همانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه UPS علاوه بر کمک به حل مشکلات ناشی از قطع شدن جریان برق ، محافظت دربرابر قطع کلی برق را نیز فراهم می سازد. دستگاه UPS دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند.

UPS سرور که برای کاربردهای معمولی استفاده میشوند از نوع ONLINE با باتری تک سلولی سرب – اسید و یا نیکل – کادمیوم و توان 500 تا 2000 آمپرمتر اند که قیمت 500 تا 1 میلیون تومان را دارند.

UPS های بزرگتر دارای توان بیشتر و همچنین کیفیت برق خروجی بالاتر هستند. یوپی اس ها در انواع گوناگون و اندازه های متفاوتی وجود دارند.

انواع مختلفی از UPS وجود دارد که قدرت آن در باتری و در مدار مورد استفاده با هم متفاوت است. یک از انواع UPS ها یو پی اس های مدار انلاین می باشند که امروزه بصورت غالب از UPS های مدار آنلاین استفاده می شود چرا که می توانند درجه حفاظت مطلوبی را فراهم سازند.

احتمال بروز اتصال کوتاه و یا شارژ ناگهانی برق در مدار و یا هر نوع خطر برقی دیگر در یک UPS استاندارد و با کیفیت صفر است لذا یو پی اس ها از درجه ایمنی خوبی هم برخوردارند . واحد اندازه گیری UPS ، توان یا حاصل ضرب ولتاژ در جریان خروجی می باشد.

هر چه INVERTER یک دستگاه یو پی اس قوی تر باشد توان و قدرت یو پی اس بیشتر می شود. به عبارت دیگر می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند ، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد رفت.

UPS های مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارم های هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.

مشخصات فنی UPS سرور HP

UPS را می توان یک نوع سیستم قدرت پیوسته در نظر گرفت. زمان استفاده از ظرفیت برق ذخیره شده توسط یو پی اس ها معمولا کوتاه است، اما برای راه اندازی مجدد سیستم های آماده به کار یا جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی تجهیزات گزینه مناسبی به شمار می رود.

انواع مختلفی از UPS ها تولید می شوند که روش کار متفاوتی دارند، اما هدف همه آنها ذخیره سازی انرژی الکتریکی و تامین آن در مواقع مورد نیاز است.

یک UPS کاربردی، با باتری به منبع برق (برق ورودی) متصل می شود، انرژی مورد نیاز را جذب می کند و در نهایت بار دریافتی را برای انتقال به خروجی، اصلاح می کند. میزان مصرف برق در رابطه با یو پی اس ها برحسب ولت آمپر (VA) و یا (KVA) اندازه گیری می شود که برخی از افراد به این واحد اندازه گیری، کاوآ هم می گویند.

اکثر یو پی اس های دارای ظرفیت زیر ۱ کیلوولت آمپر، از انواع یو پی اس های اینتراکتیو و آماده به کار هستند که معمولا نسبت به انواع دیگر، هزینه های کمتری هم دارند.

UPS ها در طراحی های مختلفی تولید می شوند، اما رایج ترین نوع آنها طرح قفسه یا رک مونت و ایستاده یا کابینت که با عناوین مدل برج یا Tower هم شناخته می شوند، می باشد.

در طراحی به صورت ایستاده، یو پی اس ها به صورت عمودی، روی زمین، میز یا هر سطح صاف دیگری قرار می گیرند. این طرح از یو پی اس ها، معمولا در ایستگاه های کامپیوتری و اتاق سرور HPE مورد استفاده قرار می گیرند.

نوع دیگری از UPS ها که حالت نصب قفسه ای دارند و به آنها یو پی اس های رَک هم گفته می شود، در قفسه هایی با ابعاد استاندارد نصب می گردند. این نوع از یو پی اس ها معمولا در برنامه های کاربردی شبکه و سرور ها ، استفاده می شوند.

بعضی از مدل هایی که برای یو پی اس های قفسه ای در نظر گرفته می شوند، دارای رابط کاربری هستند که امکان چرخش ۹۰ درجه را دارند و این امکان را به دستگاه می دهد که هم به صورت عمودی و هم در حالت قفسه ای، قابل استفاده باشد.

اندازه یو پی اس ها از سیستمی که برای محافظت از خاموشی ناگهانی کامپیوتر جلوگیری می کند، تا واحد های بزرگ تری که منبع تغذیه تعداد زیادی مراکز داده هستند، متفاوت است. به طور کلی عملکرد خروجی یو پی اس ها را می توان در ۳ بخش معرفی کرد:

 • وابستگی ورودی
 • شکل موج ولتاژ خروجی
 • عملکرد خروجی پویا

شکل موج رایج در بین یو پی اس ها به طور معمول شکل موج سینوسی است که از لحاظ نبود اعوجاج و نویز های اضافی، کاملا تمیز و محافظت شده است. این شکل موج در یو پی اس های دارای ۲ کیلوولت آمپر و بالاتر دیده می شود و یو پی اس هایی که توان کمتر از ۲ کیلووات داشته باشند، دارای خروجی غیرسینوسی خواهند بود.

همچنین شکل موج خروجی یو پی اس ها در حالتی که از طریق اتصال به برق کار می کنند با زمانی که در حالت ذخیره انرژی قرار دارند، متفاوت است. با در نظر گرفتن این مسئله که عموما شکل موج خروجی یو پی اس ها به صورت سینوسی است، می توان گفت که شکل موج ولتاژ خروجی در یو پی اس ها به طور کلی سه طبقه بندی اصلی دارد:

 • موج سینوسی THD پایین که با نماد S نشان داده می شود.
 • موج سینوسی THD متوسط که با نماد X نشان داده می شود.
 • موج غیر سینوسی پله ای یا مربعی که با نماد Y معرفی می گردد.

انواع UPS سرور HP

استانداردها ، انواع مدل این دستگاه را از لحاظ فناوری و معماری ساخت به ۳ دسته‌ی کلی تقسیم کرده که می توانید. در این بخش انواع این سیستم ups را با توضیحات کامل هر مدل به صورت کامل مطالعه نمایید و با آنها آشنا شوید

 • مدل آفلاین (OFFLINE)
 • مدل آنلاین (ONLINE)
 • انواع مدل لاین اینتر اکتیو (LINE INTERACTIVE)

یو پی اس آفلاین + خرید UPS سرور HP

کارکرد نوع آفلاین به این صورت است که دستگاه‌های مصرف کننده به طور مستقیم به برق شهری متصل هستند. اما نقش این دستگاه حیاتی در این میان چیست؟

انواع آفلاین تنها زمانی فعال می‌شوند که برق دچار قطعی شود. در این حالت منبع تغذیه دستگاه مصرف کننده از UPS تغذیه کرده و به کار خود ادامه می‌دهد.

بنابراین اگر هدف ما از خرید آن استفاده از ویژگی تامین برق بی وقفه است آفلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. با این حال نوع آفلاین کیفیت قابل قبولی برای توان خروجی نداشته و به همین خاطر تولید آن محدود شده است.

یو پی اس آنلاین برای سرور HPE

اگر قصد شما از خرید منبع تغذیه بی وقفه علاوه بر تامین برق بی‌ وقفه ، دریافت توان خروجی مناسب هم هست ، نوع آنلاین می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

در انواع آنلاین علاوه بر شارژ باتری و تامین بی وقفه‌ی برق ، بخش اینورتر در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می‌سازد. به طور جزئی تر جریان برق شهری توسط یک رکتیفایر به جریان مستقیم تبدیل می‌شود.

سپس توسط بخش اینورتر به جریان متناوب تبدیل شده و آماده‌ی ورود به دستگاه مصرف کننده می‌شود. این کار به این خاطر انجام می‌شود تا حفاظت بیشتری از دستگاه مصرف کننده از لحاظ ولتاژ ورودی صورت گیرد.

تکنولوژی لاین اینتر اکتیو

در این تکنولوژی اینورتر همواره روشن است و تا زمانی که ولتاژ ورودی در بازه‌ی معمول است به شارژ باتری می‌پردازد.

اما به محض این که ولتاژ ورودی از بازه‌ی معمول و مجاز خارج شود ، توان خروجی یا برق وارد شده به مصرف کننده از باتری های منبع تغذیه بی وقفه تامین می‌شود تا آسیبی به دستگاه وارد نشود. از لاین اینتراکتیو بیشتر در تجهیزات شبکه ها استفاده می‌شود.

هنگامی که شما با داده‌ های حساس سروکار دارید و یا این که نمیخواهید نوسانات برقی به تجهیزات گران قیمت شما آسیب برساند ، UPS مهم‌ترین نقش را در تجهیزات جانبی شما بازی خواهد کرد. بنابراین اگر شما هم شرایط مشابه با وضعیت بیان شده دارید، ضروری است که حداقل اطلاعات کمی از آن داشته باشید.

چرا که خرید و تهیه آن بدون داشتن اندک آگاهی می‌تواند منجر به خرید ناموفق و در نهایت ضرر شود. شما باید بدانید که ups چیست ، چه برندهایی دارد و انواع آن کدام است تا بتوانید بهترین آن را برای خودتان برگزینید.

باتری UPS سرور HP

حتما شما نیز در محل کارتان با مشکل قطع برق روبرو شده‌اید، این مسئله می‌تواند برای کامپیوترها و تجهیزات الکتریکی مشکلات بسیار زیادی را به بار بیاورد و موجب آسیب دیدن آن‌ها بشود و اطلاعات شما را پاک کند.

برخی از این اختلال‌ها و خسارات ممکن است جبران‌ناپذیر باشند پس برای جلوگیری از وقوع آن‌ها ابزارها و وسایل گوناگونی ساخته شده‌اند این وسیله می‌تواند در صورت قطع شدن ناگهانی برق از کامپیوترها، تجهیزات الکتریکی و مراکز داده حفاظت می‌کنند.

به همین ترتیب به کمک این دستگاه شما فرصتی را پیدا خواهید کرد تا اطلاعات مهم و ضروری موجود در کامپیوتر خود را ذخیره کنید و باعث بشوید تا دستگاه کامپیوتر شما به شکلی ایمن خاموش شود و آسیب نبیند. اهمیت این وسیله بسیار زیاد است و می‌تواند مانع از تحمیل هزینه‌های فراوان اقتصادی به شرکت، اداره و سازمان شما بشود.

انواع باتری یو پی اس (UPS)

این محصول مانند یک شارژر عمل می‌کند و وجودش در هر شرکتی لازم و ضروری است. به طوری کلی باتری UPS در مدل‌های گوناگونی تولید می‌شود. اما مهم‌ ترین فاکتور در میزان تنوع این وسیله، ظرفیت آن است.

برخی از این محصولات دارای ظرفیتی معادل ۱۲ ترابایت هستند که می‌تواند تا مدت زمانی طولانی‌تر وسایل الکترونیکی شما را روشن نگه دارند. از سوی دیگر باتری‌ها دارای ظرفیتی برای شارژ شدن هستند، اما مهم است که مدت زمان شارژ شدن این وسایل چقدر به طول می‌ انجامد. به هر میزان که بتوانید در زمان کمتری این لوازم را شارژ کنید، آن‌ها مفیدتر و باکیفیت‌تر خواهند بود.

میزان آمپر، ولتاژ و مقاومت درونی این وسایل نیز یکسان نیست و هر کدام برای محیط خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا ولتاژ باتری‌ها ۱۲ ولت است و شدت جریان آن‌ها ۴۲ آمپر یا ۱۰۰ آمپر می‌تواند باشد.

جلد و بدنه باتری‌ها نیز فاکتوری مهم برای تنوع آن‌هاست، اگر از پلاستیک ABS برای تولید این باتری‌ها استفاده شود، آن وسایل می‌توانند در برابر محیط‌های با رطوبت بالا و خطر اشتعال مقاومنت کنند و عملکردشان دچار مشکل نشود.

انواع شرکت‌ها و برندهای سازنده باتری UPS

تکنولوژی تولید باتری‌های UPS پیچیده است و تنها شرکت‌های خاصی توانایی تولید این لوازم را دارند، کمپانی صباباتری به عنوان یک شرکت ایرانی و کمپانی لئوچ به عنوان شکتی چینی این محصول را تولید می‌کنند.

تفاوت های بین باتری های UPS و باتری های ماشین

ابتدا بهتر است بدانید که ساختار و نحوه ساخت باتری های UPS و باطری ماشین باهم فرق تفاوت های زیادی دارند. همان طور که گفته شد باتری های یو پی اس از نوع سیلد لید اسید ساکن هستند.

یعنی باید در جای ثایتی نصب شوند درحالی که باتری خودرو دائما باید در حال حرکت باشد به همین دلیل باتری های یو پی اس برای ماشین مورد استفاده قرار نمی گیرند. باتری های خوردو جوری ساخته و طراحی شده اند که درحال حرکت کار می کنند و کاملا مناسب خوردو ها می باشند به صورتی که اگر خودرو مدت زیادی کار نکند باتری ان خالی می شود.

قیمت باتری های UPS

بهتر است بدانید شما نباید کیفیت باتری های UPS را براساس قیمت ان ها قضاوت کنید بلکه کیفیت باتری خود به عواملی مانند وزن باتری یو پی اس، طول باتری یو پی اس و تکنولوژی ساخت آن بستگی دارد.

طول عمر باتری های یو پی اس

بعضی از باتری های UPS موجود در بازار دارای ۳ سال گارانتی و تقریباً طول عمر آن ها ۶ الی ۸ سال می باشد که تقریباً فروش زیادی در داخل و خارج کشور دارد.

استفاده از UPS در اتاق سرور HP

اتاق های سرور شامل فناوری های گوناگونی می شود که به شکل دستگاه در اختیار فرد نظارت کننده قرار می گیرد. یکی از دستگاه های مهم اتاق سرور ، ups می باشد.

یو پی اس در اتاق سرور اچ پی به منظور عملکرد نرمال سرور ها در حین قطع و وصل شدن جریان برق اعمال می گردد. در اتاق های سرور فاقد یو پی اس قطعا با مشکل قطع و وصلی برق، سرورها از کار افتاده یا دچار آسیب هایی می شوند که بایستی به وسیله یو پی اس آن را برطرف نمود.

با استفاده از یک دستگاه UPS بسته به حجم سرورها باید برای هر تعداد سرور یک دستگاه UPS کوچک در نظر گرفت. در غیر این صورت قطعا نمی توان پاسخگوی نیاز به برق و برطرف کننده مشکل قطع و وصل جریان برق متناوب باشیم.

کاربرد UPS برای اتاق سرور HP سازمان ها

اتاق سرور HP سازمان‌ها، مراکز داده و دیتاسنترها در بیشتر مواقع روشن و دارای فعالیت است. بنابراین کاربرد UPS در این مراکز نسبت به اتاق‌های سرور کوچک تا متوسط بسیار ضروری است. از جمله‌ کاربردهای یو پی اس (UPS) سرور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محافظت از سرور و تجهیزات جانبی در برابر افت، کاهش و نوسانات ولتاژی
 • جلوگیری از آسیب‌های ناشی از قطع برق، اختلالات و نوسانات ولتاژی
 • جلوگیری از آسیب‌های ناشی در برابر اختلالات برق شهری و نوسانات نویز
 • تامین برق سرور و تجهیزات جانبی بدون وقفه در هنگام قطع برق
 • برق‌ رسانی تمیز، بدون کاهش یا افزایش ولتاژ به سرور اچ پی و تجهیزات جانبی

دو ویژگی مهم در انتخاب UPS سرور HP

از نظر شکل دستگاه، UPS ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد. تقسیم بندی دستگاه شامل دو نمونه tower و rack mount بوده که برای پشتیبانی از سرور سخت افزارهای شبکه و بسیاری تجهیزات دیگر از نوع rack mount استفاده می گردد. ارتفاع این نوع از یو پی اس قابل افزایش است و باعث صرفه جویی در فضا می شود.

UPS سرور اچ پی ها با توجه به انرژی و ظرفیت، زمان مشخصی از دستگاه ها را پشتیبانی می کنند. هرچه تعداد دستگاه های مورد حفاظت بیشتر باشد، یو پی اس باید دارای ظرفیت بیشتری باشد.

UPS مناسب برای سرور HP

شرکت داده پردازی آریا با ارائه انواع UPS مناسب برای سرورها از اطلاعات شما محافظت کرده و از هرگونه ضرر مالی مرتبط با قطع برق جلوگیری خواهد کرد.

اهمیت یو پی اس آنلاین در دیتاسنترها و مراکز داده

یو پی اس (UPS) سرور به عنوان یک پشتیبان در خط مقدم محافظت از سرور، داده‌ها و تجهیزات جانبی عمل می‌کند. مدت زمان این نوع پشتیبانی با توجه به نوع یو پی اس متفاوت است اما در حداقل‌ ترین زمان به کاربر اجازه می‌دهد تا همه‌ی اطلاعات را ذخیره و سیستم را به درستی خاموش کند.

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از سرور HP ابری و مجازی‌سازی دیتاسنترها و مراکز داده بیش از گذشته به منبع برق قابل اعتماد نیاز دارند. هرگونه قطع برق می‌تواند تاثیر مخربی بر سرورهای حیاتی، ارتباطات و داده‌ها داشته باشد و منجر به خرابی پرهزینه شود. بنابراین بسیار مهم است که از اختلالات برق و خاموشی ناگهانی آن ممانعت شود.