آموزش رایگان راه اندازی شبکه بدون خرید سرور اچ پی

آموزش رایگان راه اندازی شبکه : اگر بیش از یک نفر در کسب و کار شما وجود دارد، شبکه کردن کامپیوتر های شما با یکدیگر مزایای زیادی دارد. اما نصب و نگهداری یک سرور HPE تجاری مناسب می تواند به معنای صورتحساب چند صد میلیونی میباشد.

اگر تعداد زیادی از شما در کسب و کار شما وجود دارد، این یک سرمایه گذاری ارزشمند است. اگر تعداد کمی وجود دارد، پس چرا شبکه DIY خود را راه اندازی نمی کنید؟

 

شما به خرید سرور HPE یا نرم افزار گران قیمت نیاز ندارید. می توانید از روتر اینترنت موجود و یک رایانه قدیمی برای اشتراک گذاری فایل ها با آن استفاده کنید.

راه‌اندازی آن چند ساعت طول می‌کشد، و مانند هر چیز غیرممکن و فنی، پس به یاد داشته باشید که وقتی گیر کردید، توصیه‌های فنی مناسب را از یک متخصص فناوری اطلاعات دریافت کنید!

یک روتر بگیرید و پهنای باند خود را به اشتراک بگذارید:

برای دریافت پهنای باند بر روی رایانه خود، به هر حال به یک روتر نیاز دارید که بین رایانه شخصی شما و خط تلفن قرار گیرد. این یک قطعه اولیه کیت است.

برای به اشتراک گذاشتن پهنای باند خود، فقط باید رایانه های شخصی دیگر را به روتر وصل کنید. داشتن رایانه های شخصی در مکان های مختلف در اطراف دفتر کار آسانی است و نیازی به نصب تعداد زیادی سوکت ندارد. یا از سوئیچ یا هاب استفاده کنید، که جعبه هایی هستند که گسترش پهنای باند را به رایانه های شخصی دیگر آسان می کنند.

یا کابل های شبکه بسیار طولانی را دریافت کنید. یا روی یک روتر بی سیم و یک اتصال بی سیم برای هر رایانه شخصی سرمایه گذاری کنید (در حال حاضر در اکثر لپ تاپ ها استاندارد است). هنگامی که همه رایانه های شخصی شما به طریقی به روتر شما متصل می شوند، شبکه اصلی شما راه اندازی می شود!

یک رایانه شخصی قدیمی را به یک درایو مشترک تبدیل کنید:

اکنون شما یک شبکه دارید، به یک مکان مرکزی برای ذخیره فایل ها نیاز دارید. هر رایانه شخصی که ویندوز XP , Vista , 7 , 10 دارد را می توان به یک درایو مشترک تبدیل کرد که تقریباً مانند یک سرور hp عمل می کند.

هر کسی در شبکه شما می تواند به هارد دیسک یا پوشه خاصی در آن دسترسی داشته باشد. آنها می توانند فایل ها را باز کنند، ویرایش کنند و ذخیره کنند. فقط یک نفر می تواند در هر زمان یک فایل را باز کند، اما این در یک دفتر کوچک چیز بدی نیست.

اگر رایانه شخصی یدکی ندارید، رایانه دست دومی که خریداری شده است، به خوبی انجام خواهد شد. نیازی به خرج کردن هنگفتی برای کامپیوتر مشترک خود نیست. فقط برای اشتراک گذاری فایل ها وجود دارد. تا زمانی که مقدار مناسبی از حافظه داشته باشد، مشکلی ندارد. اندازه هارد دیسک مهمتر است همچنین می توانید از دسکتاپ یا لپ تاپ استفاده کنید.

اول از همه، کامپیوتر مشترک را از همه نرم افزارهای غیر ضروری پاک کنید. چیزهای مفیدی مانند مرورگر های اینترنت و ورد/اکسل را حفظ کنید، اما از شر هر بازی یا برنامه‌ای که نمی‌توانید استفاده کنید خلاص شوید. این کار را با رفتن به کنترل پنل خود و انتخاب Add or Remove Programs انجام دهید. در مورد پاک کردن برنامه هایی که مورد نیاز نیست بیشتر توضیح نمیدهم و حتما بلد هستید.

اکنون Windows Explorer را باز کرده و به پوشه ای که می خواهید به اشتراک بگذارید بروید. کلیک راست کرده و Share را انتخاب کنید. از اینجا به بعد همه چیز کمی فنی می شود، بنابراین توصیه های ارائه شده توسط مایکروسافت برای اشتراک گذاری در ویندوز ها را بررسی کنید.

پس از انجام اقدامات لیست شده توسط MS، به یکی از رایانه های شخصی که به درایو مشترک دسترسی دارد بروید، Windows Explorer را باز کنید و \\server را در نوار آدرس وارد کنید. اگر همه چیز خوب باشد، پس از آن پوشه Shared Documents را خواهید دید. یعنی از هر ماشینی در شبکه قابل دسترسی است.

گام بعدی این است که کاری به نام نقشه برداری انجام دهید، جایی که رایانه شخصی خود را مجبور می کنید تا پوشه مشترک را به عنوان یک هارد دیسک به تنهایی در نظر بگیرد. فقط روی پوشه Shared Documents کلیک راست کرده و Map Network Drive را انتخاب کنید.

شبکه خود را ایمن کنید + آموزش رایگان راه اندازی شبکه

به عنوان فروشگاه مرکزی برای همه داده های خود، باید اطمینان حاصل کنید که رایانه مشترک بهترین امنیت را دارد. یک بسته امنیتی ضد ویروس و فایروال یکپارچه را از یکی از بهترین نام های شناخته شده در صنعت مانند Norton یا McAfee خریداری کنید. و چک های هفتگی انجام دهید تا مطمئن شوید که خود به درستی به روز می شود.

فضای اضافی دیسک سخت اضافه کنید:

آموزش رایگان راه اندازی شبکه : درایو مشترک شما به فضای دیسک زیادی برای ذخیره همه فایل های شما نیاز دارد. هرگز نباید اجازه دهید هارد دیسک به طور کامل پر شود، زیرا این می تواند بر عملکرد رایانه شخصی تأثیر بگذارد.

وقتی ۸۰ درصد از هارد شما پر شد، خرید یک هارد دیسک خارجی اضافی را در نظر بگیرید. این یک راه بسیار ارزان برای اضافه کردن ۵۰۰ گیگابایت یا بیشتر است.

دیسکی بخرید که با USB به رایانه مشترک شما وصل شود، زیرا نصب آن به آسانی وصل کردن آن و فراموش کردن آن است. به این نوع دیوایس ها هارد اکسترنال ( External Hard Disk ) گفته میشود.این نوع هارد ها میتوانید از فروشگاه های دیجی کالا یا عصر ارتباط داده پردازی آریا خریداری کنید. همچنین برای خرید یا فروش سرور HPE میتوانید با متخصصان ما در تماس باشید : ۰۲۱۹۱۰۰۲۶۶۶

پشتیبان گیری خودکار:

دیسک‌ های سخت از کار می‌افتند، و اگر دیسک سخت رایانه مشترک شما خراب شود، اطلاعات شما از بین می‌رود. انواع آمار در مورد اینکه چگونه اکثر کسب و کارهایی که تمام داده های خود را از دست می دهند، نمی توانند بیش از چند ماه زنده بمانند، وجود دارد. پاسخ ساده است: پشتیبان گیری خودکار داده ها از طریق اینترنت.

شما نرم افزاری را نصب می کنید که به طور خودکار داده ها را هر روز کپی می کند و به طور ایمن روی سرورهای راه دور ایمن می کند. این نیازی را که انسان به خاطر فشار دادن یک دکمه یا رایت دیسک و بردن آن به خانه به خاطر داشته باشد، از بین می برد. حتی اگر ساختمان شما بسوزد، اطلاعات شما به راحتی بر روی یک کامپیوتر جدید بازیابی می شود.

راه اندازی سرور چاپگر:

آخرین مرحله شبکه شما این است که چاپگر خود را بین تمام رایانه های شخصی به اشتراک بگذارید. این کار را می توان از طریق رایانه شخصی مشترک انجام داد، اما کار ساده تر این است که یک سرور چاپگر را با قیمت حدود ۵ میلیون یا بیشتر بخرید.

این به شما امکان می دهد تعدادی چاپگر را به یک جعبه وصل کنید و از هر رایانه شخصی در شبکه به آن دسترسی داشته باشید. برخی از سرورهای چاپگر نیز حافظه در دسترس چاپگرها را تقویت می کنند، به این معنی که می توانند کارهای ارسال شده توسط کاربران مختلف را انجام دهند.

شما همچنین می توانید سرورهای چاپگر بی سیم را دریافت کنید، به این معنی که چاپگرها می توانند دور از روتری قرار گیرند که رایانه های شخصی شما به آن وصل شده اند.