معجزه HPE OneView در اتوماسیون مدیریت زیرساخت IT

اتوماسیون مدیریت زیرساخت به معنی صرفه‌جویی در زمان و هزینه است. اکثر شرکت‌های IT از اپلیکیشن‌ های مدیریتی چندگانه برای نگهداری از زیرساخت خود استفاده می‌کنند.

 

HPE OneView چیست؟

HPE OneView یک پلتفرم مدیریت زیر ساخت همگرا می باشد که یک رابط یکپارچه برای مدیریت سیستم های تعریف شده نرم افزاری در یک مرکز داده را فراهم می کند. از طریق تنها یک رابط که گاهی اوقات به آن یک صفحه شیشه ای واحد گفته می شود، مدیران می توانند وظایف مدیریت و نگهداری را که به طور دستی انجام می دادند به صورت خودکار انجام دهند که برای این کار به چندین ابزار مختلف نیاز دارند.

اچ پی وان ویو می تواند سیستم های فیزیکی را در مرکز داده ها مانند سرورها، آرایه های ذخیره سازی و اتصال به شبکه مدیریت کند. در واقع وان ویو اچ پی یک راه حل مدیریتی یکپارچه فناوری اطلاعات می باشد که محاسبه، ذخیره سازی و شبکه را به زیر ساخت های تعریف شده نرم افزاری جهت خودکار سازی وظایف و سرعت بخشیدن به کسب و کار تبدیل می کند. HPE OneView با یک رویکرد مبتنی بر الگو ساخته شده است و به شما این امکان را می دهد که زیرساخت ها را سریع تر گسترش دهید و عملیات IT را ساده تر کرده و بهره وری را افزایش دهید.

اچ پی وان ویو یک موتور خودکارسازی زیر ساختی می باشد که با هوش نرم افزاری ساخته شده است. این برنامه تهیه و مدیریت چرخه حیات را در محاسبات، ذخیره سازی و fabric را ساده می کند و به کارمندان فناوری اطلاعات این امکان را می دهد تا منابع را به صورت برنامه ای از طریق یک API منحصر به فرد کنترل کنند.

HPE OneView این امکان را فراهم می‌کند تا تمامی این ابزارهای پیچیده تنها در یک پلتفرم مدیریتی قرار بگیرد که یک کارشناس نیز می‌تواند از عهده کار با آن بر بیاید و نیازی به چندین متخصص نیست. در نتیجه هزینه منابع IT کاهش یافته و می‌توان پروژه‌های درآمدزا کار کرد تا به نگهداری روتین پرداخت.

ساعت 3 بعد از ظهر است و یک شرکت توزیع‌کننده فرآورده‌های نفتی باید بداند کامیون‌ هایش کجا هستند، کدام یک از آنها بار خود را تحویل داده است و هر کدام چه محصولی دارد. این شرکت که به عنوان واسطه‌ای بین پالایشگاه و مغازه‌ها است باید بتواند بهترین کارایی ممکن برای منابع خود داشته باشد؛ از کامیون‌ها گرفته تا منابع انسانی و تکنولوژی. ضمن این که مدل کلی تجاری آنها برپایه وقت‌شناسی و دقیق بودن است. اما مدیریت اپلیکیشن‌های مورد نیاز کامیون‌ها زمان‌بر است و بخش کوچکی از IT را باید به خود اختصاص دهد.

ویژگی های اصلی HPE OneView :

  • چرخه حیات سرور را مدیریت می کند.
  • ادغام Tight با محصولات HPE که باعث آسان شدن و سرعت بخشیدن گسترش می شود.
  • از RESTful API پشتیبانی می کند و به یک گذرگاه یا bus پیام اجازه می دهد تا اسکریپت ها برای خودکار سازی وظایف نوشته شوند و با ابزارها و دستگاه های third-party ادغام شوند.
  • امکان دسترسی به کیت های توسعه نرم افزار، Windows PowerShell و کتابخانه های Python را فراهم می کند.
  • از مجازی سازی پشتیبانی می کند.
  • امکان دریافت پروفایل های سرور و ایجاد قالب هایی که از طریق آنها امکان تهیه فضای ذخیره سازی، محاسبات و شبکه در آینده فراهم می شود.
  • ادغام ساده با سایر ابزارهای مدیریت همگرا از جمله محصولات VMware، Microsoft و Red Hat.
  • مشاهده تمام منابع مرکز داده و نحوه اتصال آنها از طریق یک صفحه
  • ویژگی های رابط کاربری که مشابه برنامه های محبوب تجاری می باشد.

اتوماسیون مدیریت زیرساخت و راه‌اندازی سریع زیرساخت با استفاده از HPE OneView که مدیریت زیرساخت را به عهده می‌گیرد. شرکت مذکور، از این پس با استفاده از اپ‌های موبایلی چهره‌ی جدیدی در ذهن مشتریان پیدا کرده و به کاراتر بودن کارمندان کمک می‌کند. در ضمن با استفاده از HPE OneView می‌توانند در زمینه آنالیز داده‌ها کارایی بالاتری داشته باشند.

منابع محدود IT که این شرکت در اختیار دارد، می‌توان با استفاده از HPE OneView پنج تا ده برابر حجم کاری که کارمندان انجام می‌دهند را انجام داد. از آن‌جایی‌ که صنعت حمل و نقل، رقابتی و با بودجه‌ای محدود است، بسیار مهم است که بتوان در جهت افزایش کارایی کارمندان، اپ‌های جدید را در اسرع وقت استفاده کرد.

قابلیت های HPE OneView برای VMware

HPE OneView همچنین شامل ادغام محصولات VMware مانند vCenter ، vRealize Operations ، vRealize Orchestrator و vRealize Log Insight می شود. این افزونه ها اکوسیستم مدیریت عمیق HPE را در رابط های محلی VMware گسترش می دهند. اگرچه ادغام HPE OneView برای VMware دارای وسعت گسترده ای از قابلیت ها است اما در این جا قصد داریم به برخی از قابلیت های مفید آن اشاره کنیم.

یکی از بزرگترین چالش های admin های فناوری اطلاعات، حفظ سیستم می باشد. همراه با پروفایل های HPE OneView شما می توانید در صورت انتخاب، به روز رسانی سیستم عامل خوشه rolling را به طور مستقیم از سوی مشتری vSphere انجام دهید که از HPE OneView به عنوان موتور محرکه به روزرسانی ها استفاده می کند. هر گره خوشه ای در حالت نگهداری قرار می گیرد و باعث می شود همه VM ها انتقال یابند. پس از بروزرسانی سیستم عامل، سرور را مجدداً راه اندازی مجدد کرده و به host بعدی ادامه می یابد تا اینکه تمام خوشه بدون ایجاد اختلال در هر یک از VM به روز شود.

ادمین‌ها تنها با چند کلیک، زیرساخت مناسبی فراهم کنند. امروزه شرکت‌ها از موتورهای فضای ابری مانند VMware یا مایکروسافت به اندازه اپ‌ها و موتورهای DepOps استفاده می‌کنند.

اخیرا شرکت ارتباطی Columbus با استفاده از HPE OneView یک Server Stack جدید را برای سه سایت ریموت اجرا کرده که تنها سه ساعت برای راه‌ اندازی آن زمان گذاشته است. حال هزینه‌های زمانی و مالی را بدون استفاده از HPE OneView در نظر بگیرید: نیاز به اعزام 10 مهندس در هر سایت با احتساب هزینه سفر و زمان یک هفته‌ای مورد نیاز.

آینده اتوماسیون مدیریت زیرساخت

دنیای ما به سمت نرم‌ افزارمحوری پیش می‌رود بنابراین تهیه زیرساخت IT بسیار حیاتی است. با استفاده از HPE OneView، تکنولوژی‌های کلیدی یکپارچه می‌شوند. شرکت‌ها می‌توانند به گسترش قابلیت‌های خود ادامه دهند. HPE قصد دارد پلت‌فرم مدیریتی HPE OneView را توسعه بیشتری دهد. اتوماسیون در قلب دیتاسنترهای نسل بعد در حال افزایش است و نتیجه‌ی آن دیتاسنتری است که کاملا با نرم‌افزار مدیریت می‌شود، دیتاسنتر نرم‌افزار محوری که انسان کمترین دخالت را دارد.

سوالات متداول

Client های HPE برای داشتن نسخه استاندارد HPE OneView چقدر باید هزینه کنند؟

نسخه استاندارد اچ پی وان ویو برای Client های HPE رایگان می باشد در حالی نسخه پیشرفته آن برای هر سرور فیزیکی دستگاه مدیریت OneView دارای مجوز است.

وان ویو اچ پی توسط چه شرکتی انتشار یافت؟

وان ویو اچ پی توسط شرکتی به نام Hewlett-Packard انتشار یافت.

HPE OneView دارای چه مولفه هایی از کنسول مدیریتی می باشد؟

اچ پی وان ویو دارای چه مولفه های یکپارچه کنسول مدیریتی مانند SmartSearch، MapView و Activity Feed می باشد.