اگر لیست سرورهای معرفی شده نسل 11 ام را در خاطر داشته باشید، اثری از سرورهای ML30 و DL20 در آن نبود. در سال جدید، HPE این دو سرور رک مونت و تاور را به عنوان عضو جدید خانواده ProLiant Gen11 معرفی کرده است. همچنین، تضمین کرده که با بهره گیری از آن‌ها، در مقابل سخت‌ترین حجم کاری، عملکرد بهینه را تجربه خواهید کرد.

این سرورها از جدیدترین پردازنده‌های Intel Xeon E2400 و رم DDR5 قدرت گرفته‌اند و با پشتیبانی از کنسول مدیریتی iLO 6 می‌توانید به راحتی بیزینس کوچک خود را مدیریت کرده و از راه دور و به صورت ریموت نیز کنترل آن را به نحو احسنت در دست بگیرید.

نگاهی به نقاط قوت سرورهای نسل 11

یکی از مهمترین تغییراتی که امسال سرورهای نسل 11 را دستخوش تغییر کرده، بهره مندی از پردازنده‌های نسل پنجم Intel Xeon است. در مقاله قبلی خواندیم که بهره مندی سرورهای نسل 11 از این پردازنده‌ها چه تاثیراتی در عملکرد آن‌ها دارد و زیرساخت مناسبی را برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین فراهم می‌کند.

 سرورهای این نسل و کارایی آن‌ها:

HPE ProLiant ML110 Gen11: یک سرور Tower مقرون به صرفه با قابلیت اطمینان و عملکرد در سطح سازمانی برای برآورده کردن نیازهای تجارت در حال رشد شما.

HPE ProLiant ML350 Gen11: یک سرور قدرتمند و منعطف برای دفاتر SMB و از راه دور شما.

HPE ProLiant DL320 Gen11: یک سرور عالی برای اجرای بارهای کاری هوش مصنوعی لبه‌ای چون Computer Vision. این بارهای کاری، به شتاب دهنده‌های GPU و یا روش‌های داده توزیع شده و فضای ذخیره سازی قابل ارتقا نیاز دارند.

HPE ProLiant DL360 Gen11: راه حل مقیاس پذیر و محاسباتی متراکم برای ابر هیبریدی یا سایر بارهای کاری داده در یک محیط مجازی و کانتینری.

HPE ProLiant DL380 Gen11: یک سرور با دو سوکت پردازنده و یک انتخاب عالی برای آنالیز داده و بارهای کاری Hybrid Cloud.

HPE ProLiant DL380a Gen11: مقیاس‌پذیری پیشرفته برای پردازنده‌های گرافیکی که می‌تواند عملکرد بارهای کاری استنتاج هوش مصنوعی شما را افزایش دهد.