خانه/EMC/UNITY/ذخیره ساز EMC Unity 600 Hybrid Flash Storage

ذخیره ساز EMC Unity 600 Hybrid Flash Storage

دسته: EMC, UNITY

استوریج های unity برای ارایه کارایی بالا از پردازنده های قدرتمند اینتل E5-2600 بهره می برد و با داشتن معماری یکپارچه Black ,File, VMware VVols و پشتبانی از پروتکل های iSCSI و Fiber Chanel از آنها به عنوان استوریج های SAN و NAS استفاده کرد و با استفاده از DAEs میتوان فضای ذخیره سازی بیشتری را بر روی این استوریج در اختیار داشته باشیم.

ذخیره ساز EMC

EMC  محصول Unity Array را مابین 7600،  VNXe 1600، VNXe 3200،  و Hybrids 8000 قرار داده است. در این رده ازEMC ، چهار مدل dell emc (استوریج یونیتی 600) unity 300 ، dell emc unity 400 ، dell emc unity 500 ، dell emc unity 600  وجود دارد، که در هر مدل Storage ها یا به صورت All Flash (این رده توسط حرف F تفکیک و مشخص شده اند) و یا Hybrid هستند.

استوریج dell emc unity 600 سرعت و سادگی را همزمان داراست و به راحتی می تواند داده را به صورت Cloud گسترش بدهد. این سری همانند سری قبل قابلیت های یک SAN و NAS را داراست. مدل های تمام Flash این سری عملیات های ذخیره سازی را ساده سازی کرده است در حالی که با هزینه ها و Footprint دیتا سنتر را کاهش داده است.

رویکرد اصلی شرکت EMC برای جایگزین کردن سری EMC VNX با EMC Unity را می توان نیاز بازار به تجهیزات ذخیره سازی با امکان بهره برداری از دیسک های SSD در تعداد زیاد برای دست یابی به IOPS و پهنای باند بالا دانست. خانواده EMC Unity به دلیل برخورداری از توان پردازشی  و گذردهی بسیار بیشتر در مقایسه با خانواده EMC VNX، امکان ارائه فضای ذخیره سازی بر پایه دیسک های تماما SSD را بطور کامل دارد. در این گذر شرکت EMC تلاش کرده است تا کاستی های موجود در دستگاه های EMC VNX را برطرف کرده و همچنین ویژگی های جدید را به دستگاهای Unity اضافه کند.

استوریج 600 EMC unity استانداردهای جدیدی را برای ذخیره سازی تعریف کرده است که به منظور کار با حافظه های Flash طراحی شده ، از قابلیت های این دستگاه می توان به سادگی ، طراحی پیشرفته ، قیمت مناسب و انعطاف پذیری در تطبیق با نیازهای مختلف سازمانی اشاره کرد.

در مورد بهبود چگالی و ویژگی ها فنی در سری استوریج EMC unity نسبت به سری های قبلی، می توان مشخص نمود که:

  • فضای مورد نیاز از ۷ یونبت به ۲ یونیت کاهش پیدا کرده است.
  • کابل کشی ها از ۳۰ عدد به ۶ عدد کاهش یافته است.
  • توان مصرفی از ۱۴۹۵ وات به ۷۳۰ وات رسیده است.
  • نصب رک از ۶۰ دقیقه به ۲ دقیقه کاهش یافته است.
  • فایل سیستم 64 بیت و پشتیبانی از فضای 64TB
  • پشتیبانی از IP multi-tenancy

EMC UNITY HYBRID

Unity Hybrid عملکرد Flash را با هزینه دیسک به شما می دهد ، و برای برنامه های کاربری مخلوط، ذخیره سازی های یکپارچه و نیازهای Remote-Office-Branch-Office (ROBO) کاملا مناسب است. Unity Hybrid در 4 مدل Unity 300، Unity 400، Unity 500، Unity 600 موجود می باشد.

Unity hybrid فضای ذخیره سازی 1TB تا 3PB را پوشش می دهد.

کار با Unity Hybrid ساده است: این دستگاه جزو سیستم های ذخیره سازی محسوب می شود با استانداد جدید و ساده همچنین نصب و راه اندازی با داشتن رابط کاربری کاربرپسند ساده شده است و از قابلیت مدیریت رایانش ابری به صورت بصری و proactive assistance برخوردار است.

Unity hybrid مدرن است: استوریج dell emc unity 600 شامل یک طراحی معماری مدرن 2u برای فلش می باشد، با قابلیت پشتیبانی از حافظه های SSD و ظرفیت بالا شامل درایورهای 3D TLC و عملکرد با کمترین تاخیر می باشد.

Unity Hybrid محیط بلاک و فایل را بصورت توامان پشتیبانی می کند.

از جمله امکانات عبارتند از :

point-in-time snapshots

synchronous and asynchronous replication

built-in encryption

tiering to the cloud

Relationship VMware, Microsoft and OpenStack

Unity hybrid مقرون به صرفه است:  Unity Hybrid دارای 2 کنترلر بصورت Active می باشد و برای بهینه سازی عملکرد ، حجم بالا و کاهش هزینه ی ذخیره سازی طراحی شده است.

منعطف است: اگر به دنبال یک راه حل ترکیبی از SAN و NAS که دارای لایه بندی خودکار اطلاعات و Fast cash باشد و از سیستم بلاک و فایل پشتیبانی کند، Unity Hybrid نیاز شما را برآورده می کند . استوریج EMC unity عموما به صورت یک نرم افزار مجازی سازی شده رایگان در دسترس است.

استوریج 600 EMC unity

از جمله دیگر ذخیره سازهای کمپانی EMC که از تکنولوژی فلش هیبریدی و سادگی بالایی برخوردار است ، استوریج Dell EMC Unity 600  می باشد . معماری به کار گرفته شده در این رده از محصولات به گونه ایست که قابلیت های بیشتری از Flash و سرویس های بار کاری بالا را ارائه می دهند . همچنین استفاده از تکنولوژی هاردهای SSD در این محصول به کاهش قابل توجه مجموع هزینه های خرید و نگه داری (TCO) سازمان ، کمک شایانی می کند .

این ذخیره ساز که به طور پیش فرض از قابلیت Auto Tiering و Flash Caching بهره مند است می تواند داده های پرکاربرد را در هاردهای SSD  با کارایی بسیار بالا ، ذخیره کند .

سایر ویژگی ها و قابلیت های برجسته استوریج dell emc unity 600 :

**Point-in-time Snapshots

**Local and RemoteData Rreplication

**Built-in Encryption

**یکپارچه سازی با Microsoft ، OpenStack و VMware

سازمان ها می توانند با به کار بردن CloudIQ از امکانات بی نظیری بهره مند شوند . از جمله این امکانات می توان به Predictive Analytics و مانیتورینگ Cloud-based Proactive اشاره کرد .

CloudIQ یک نرم افزار تحت وب و بر پایه Cloud می باشد که وظیفه مانیتورینگ ، آنالیز دستگاه و پیش بینی خطاهای احتمالی را بر عهده دارد ، از هر مکانی قابل دسترسی می باشد و امکان پشتیبانی خودکار از راه دور را نیز فراهم می آورد .

ویژگی ها و قابلیت های استوریج dell emc unity 600  

** پشتیبانی از  File-Level ، Block-Level و VMware VVols

**ارائه دادن حداقل 1.2 ترابایت و حداکثر  16 پتابایت ظرفیت Max Raw

**پیاده سازی تکنولوژی 3D NAND TLC Flash جهت افزایش ظرفیت فلش

**ارائه Inline Data Reduction برای مجموعه ذخیره سازهای All-Flash جهت کاهش فضای مصرفی و استفاده بهینه از فضای هاردهای SSD

مقایسه سری های استوریج unity

Attribute Unity 300/300F Unity 400/400F Unity 500/500F Unity 600/600F
Processor 2 x Intel 6-core, 1.6 GHz 2 x Intel 8-core, 2.4 GHz 2 x Intel 10-core, 2.6 GHz 2 x Intel 12-core, 2.5 GHz
Memory (Both SP) 48 GB 96 GB 128 GB 256 GB
Minimum/Maximum drives ۵/۱۵۰ ۵/۲۵۰ ۵/۵۰۰ ۵/۱۰۰۰
Maximum raw capacity* 2.34 PBs 3.91 PBs 7.81 PBs 9.77 PBs
Max IO modules ۴ ۴ ۴ ۴
Max number of pools ۲۰ ۳۰ ۴۰ ۱۰۰
Max LUN Size 256TB 256TB 256TB 256TB
Max File System Size 64 TB 64 TB 64 TB 64 TB
Max LUNs per array ۱,۰۰۰ ۱,۵۰۰ ۲,۰۰۰ ۶,۰۰۰

محصولات مرتبط