خرید سرور های کارکرده و استوک

خرید سرور های کارکرده و استوک : سرورهای Refurbished شده یا کارکرده مشابه با سرورهای نو هستند. همچنین در بعضی مواقع بسته به نوع پیکربندی پردازنده ها، حافظه و درایوها کارایی بالاتری نیز خواهند داشت. بسیاری از دپارتمان های فناوری اطلاعات در سازمان های جهان در بازه های سالانه مشخص به دلیل قراردادشان با تولید کننده سخت افزار (IBM,HP, Dell,Cisco,…) ، سرورهای خود را به روزرسانی یا تعویض می کنند.

این کار آنها به معنی خراب بودن یا از کار افتاده بودن سرور HPE نیست. اکثر سرورها مشابه نو بوده و از سلامت کامل بهره میبرند توان کارایی برای ۵ تا ۱۰ سال آینده را حفظ کرده و قابل ارتقا میباشند.

 

سرور استوک چیست؟

سرور استوک HPE یا سرور دست دوم به سرورهایی گفته می شود که به هر دلیلی یا بدون هیچ دلیلی توسط خریدار قبلی فروخته شده است و به صورت جزئی کارکرده است.

مزایای استفاده از سرور استوک

 • به دلیل نوسان شدید ارز در سال های اخیر و گران شدن شدید سرور های نو.
 • چنانچه فردی یا مجموعه ای قادر به خرید سرورهای نو و گران قیمت نباشند.
 • استفاده از سرور استوک می تواند از نظر اقتصادی به نفع کسب و کارها باشد.
 • با یک بودجه متوسط و حتی کم از یک کانفیگ سخت افزاری باکیفیت و مناسب استفاده کرد.
 • استفاده از سرور استوک می تواند به کاهش تولید زباله های الکترونیکی کمک کند.
 • قطعات و لوازم جایگزین در سرورهای استوک به راحتی در دسترس هستند.

دلیل استفاده از سرور دست دوم HP

 1. سرورهای HPE در بازار فراوان هستند.
 2. در بیشتر مراکز و سازمان ها از این برند استفاده می‌شود.
 3. دارای قیمت مناسب و کیفیت بالاتری نسبت به رقبا هستند.
 4. دارای پشتیبانی و خدمات پس از فروش خوبی می‌باشند.

  قیمت سرور استوک

  یک مورد سخت افزاری Refurbished شده IT هزینه بسیار کمتر از دستگاه جدید معادل خود را دارد و هزینه Total Cost of Ownership آنها در طول زمان کمتر است. برای بسیاری از شرکت ها، دلیل اصلی خرید سرورهای Refurbished شده یا کارکرده صرفا هزینه کمتر آنها در مقایسه با معادل های سرور های جدید و نو  است.

  سرمایه گذاری در خرید سرور استوک

  بودجه بخش IT خود را افزایش دهید. با توجه به هزینه های کسب کار که روز به روز در حال افزایش است، بهتر است با خرید سرور ها و تجهیزات Refurbished شده یا کارکرده در هزینه ها صرفه جویی کرده و بودجه مازاد را به بخش های مختلف IT یا قسمت های دیگر کسب و کار اختصاص دهیم.

  قابلیت اطمینان خرید سرور های کارکرده و استوک

  هنگامی که یک مشتری از محصولات سایت   خریداری می کند، سرور چند بار آزمایش شده است. اول، در کشور مبدا. سپس، زمانی که سرور در مرکز کنترل ما دریافت می شود. در نهایت یک آزمون سوم پس از تنظیم پیکربندی مشتری و انجام چند مرحله استرس تست قبل از ارسال و فروش سرور HPE میباشد.

  نگهداری سرور استوک

  قطعات برای سرورهای یک یا دو نسل قدیمی تر از نسل جدید، به راحتی در سراسر بازار در دسترس است. علاوه بر این ، چون سرورهای Refurbished شده یا کارکرده بسیار مقرون به صرفه هستند، بسیاری از دپارتمان های فناوری اطلاعات قطعات اجزای اصلی را در انبار خود ذخیره می کنند و آماده استفاده هستند. از این رو فرآیند Maintenance یا نگهداری تجهیزات Refurbished پرهزینه نیست.

  زمان بین شروع و اتمام فرآیند تحویل سرور HPE

  به طور کلی، زمان قابل توجهی نیست. شرکت عصر ارتباط داده پردازی آریا دارای موجودی گسترده ای از تجهیزات HPE  و Cisco میباشد.  و به این معناست که ما می توانیم سفارشات دریافت و فروش پیکربندی های سرور را انجام دهیم که اغلب می تواند یک روز یا حداکثر در عرض چند روز (با احتساب فرآیند تست) آماده تحویل باشند.